Jeśli szukamy pełnowymiarowego materaca np.: 90x200, który maiłby służyć dziecku kilka lat uwzględniając wiek dziecka oraz jego rozwój na co powinniśmy zwrócić uwagę?

 

W przypadku dziecka w tym wieku należy kierować się raczej względami higienicznymi, niż walorami ortopedyznymi. Argumenty typu strefowość, ilość sprężyn itd. nie mają dużego znaczenia w wypadku dzieci, gdyż ich waga i wzrost wykluczają możliwość odczucia tych zalet. Pamiętajmy przy tym, że materac powinien być wymieniany co ok 8 lat. Ważne są zatem wartości użytkowe - np higiena, właściwości antyalergiczne. Warto zwrócić uwagę na materace z pianki BULTEX - wysokie własności wentylacyjne i antyalergiczne sprawiają, że ta pianka jest produktem wyjątkowo przyjaznym dla człowieka. Drugim walorem higienicznym i praktycznym zarazem z pewnością jest pokrowiec zdejmowany do prania - szczególnie ważny w wypadku dziecięcego pokoju.

Polecamy materace z oferty Sembella: ZEFIR Aqua, Vario Star. Frajdę może sprawić dziecku także materac XXL - wyjątkowo sprężysty i odporny na odkształcenia model sprężynowy, sprzyja zabawie, choć brak w nim pokrowca do prania. Ten problem można z kolei rozwiązać poprzez dodatkowy ochraniacz zdejmowany do prania.

Zadaj pytanie
 
* - pola wymagane
 
Odpowiedz na poniższe pytania - pomoże nam to udoskonalić serwis, aby mógł on jak najlepiej sprostać Twoim oczekiwaniom.
Pytania nie są obowiązkowe.
 
All Rights Reserved ŚpijSpokojnie.pl